Łóżka tapicerowane można podzielić na dwa typy ramowe i kontynentalne.


Łóżko ramowe cechuje się tym że można do niego wybrać niezależny materac, który w razie potrzeby można odwrócić lub wymienić.
Łóżko tapicerowane z ramą najczęściej można w całości rozłożyć co zdecydowanie ułatwia transport i montaż. Jest ono też bardzo wytrzymałe z uwagi na niezależny stelaż i wzmocnienia.

Łóżko kontynentalne najczęściej składa się ze sprężynowego materaca umieszczonego na drewnianej skrzyni wypełnionej sprężynami bonellowymi, jest ono w pełni otapicerowane a na górę kładziemy topper z piany VISCO lub HR. Łóżka kontynentalne najczęściej są bardzo wysokie ale też mają mniejszą trwałość.
Problem jaki występuje w tego typu łóżkach to przede wszystkim brak możliwości dopasowania materaca do naszych potrzeb, dodatkowo zmiana tkaniny na inną powoduje całkowitą zmianę twardości łóżka, problemem jest też brak możliwości prania takiej tkaniny, gdzie w klasycznym materacu jest to podstawa.
Pojemniki na poście w łózkach kontynentalnych nie są praktyczne i często zawodzą.

Łóżko bez ramowe, jest to łóżko a’la kontynentalne, bardzo wysokie z możliwością wyboru indywidualnego materaca oraz praktycznego pojemnika z metalowym stelażem. Łóżko te to połączenie designu łóżek kontynentalnych z praktycznością ramowych. Są bardzo wytrzymałe, solidne, ładne, są proste w transporcie i montażu.

Podsumowując, różnica między łóżkiem

tapicerowanym ramowym a kontynentalnym polega na konstrukcji i układzie elementów wewnątrz łóżka. Łóżko tapicerowane ramowe ma pojedynczy lub podwójny materac na solidnej ramie, podczas gdy łóżko kontynentalne składa się z trzech warstw: dolnej części, środkowej części i górnej część, jest trudniejsze w transporcie, mniej wygodne oraz bardziej zawodne. Jeśli chcemy wysokiego łóżka ale również odpowiedniego materaca dopasowanego do naszych potrzeb najlepiej będzie wybrać łóżko bez ramowe.

Napisz do nas